HUURCOMMISSIE DOET UITSPRAAK

De Huurcommissie behandelt jaarlijks duizenden zaken. Maar waar gaan die zaken allemaal over?  Uit onderzoek blijkt dat veel zaken betrekking hebben op de servicekosten.  Daarom duikt Willem Staffeleu opnieuw in een aantal opmerkelijke zaken.


Zaaknummer: 2511939

Onderwerp: Afrekening servicekosten 2023

Verzoeker: Huurder

Wederpartij: Verhuurder

Bezwaar: Verhuurder heeft over de periode 01-01-2023 t/m 31-12-2023 een bedrag van €2191,44 aan servicekosten in rekening gebracht. Huurder is het hier niet mee eens.

Onderzoek door de Huurcommissie: Huurder heeft op 25-08-2025 bezwaar gemaakt. De commissie heeft een voorbereidend onderzoek laten uitvoeren. Van het onderzoek is een rapport opgemaakt.

Beoordeling Huurcommissie: Uit het onderzoek blijkt dat meerdere kosten onterecht zijn opgevoerd op de afrekening. De werkelijke kosten over de periode 01-01-2023 t/m 31-12-2023 bedragen €1265,10. De voorzitter ziet geen redenen om te twijfelen aan het rapport en acht een bedrag van €1265,10 redelijk.

Financieel gevolg: Verhuurder wordt in het ongelijk gesteld. Volgens het rapport bedragen de werkelijke kosten €1265,10. Voorts is de verhuurder voor deze procedure €700,00 aan leges verschuldigd. De huurder ontvangt het betaalde legesvoorschot (€25,00) retour.


Zaaknummer: 2505934

Onderwerp: Afrekening servicekosten 2023

Verzoeker: Huurder

Wederpartij: Verhuurder

Bezwaar: Verhuurder heeft over het jaar 2023 een bedrag van €709,81 bij de huurder in rekening gebracht. Huurder is het hier niet mee eens en vraagt de Huurcommissie de afrekening te beoordelen.

Onderzoek door de Huurcommissie: Het verzoek van de huurder is binnen de wettelijke termijn (30 maanden na verschijnen van de afrekening) ontvangen door de huurcommissie. Vervolgens heeft de commissie een voorbereidend onderzoek laten uitvoeren. De resultaten van het onderzoek zijn vastgelegd in een rapport.

Beoordeling Huurcommissie: Uit het onderzoek blijkt dat meerdere kosten onterecht zijn opgevoerd op de afrekening. De werkelijke kosten over de periode 01-01-2023 t/m 31-12-2023 bedragen €438,40. De voorzitter ziet geen redenen om te twijfelen aan het rapport en acht een bedrag van €438,40 redelijk.

Financieel gevolg: Aangezien deze kwestie eerder aan de orde is geweest bij de huurcommissie moet verhuurder €1750,00 leges betalen. De huurder krijgt het betaalde legesvoorschot (€25,00) terug.


Zaaknummer: 2507225

Onderwerp: Afrekening servicekosten 2023

Verzoeker: Huurder

Wederpartij: Verhuurder.

Bezwaar: Verhuurder heeft over de periode 01-01-2023 t/m 31-12-2023 een bedrag van €613,18 in rekening gebracht. Huurder is het niet eens met de kostenpost glasbewassing.

Onderzoek door de Huurcommissie: De Huurcommissie heeft een voorbereidend onderzoek laten uitvoeren. Van het onderzoek is een rapport opgemaakt. Uit het rapport blijkt dat over de kosten voor glasbewassing nimmer is gecommuniceerd met de huurder.  Omdat de kostenpost niet is overeengekomen, stelt de voorzitter daarom alsnog de kosten op €0,00.

Financieel gevolg: Aangezien deze kwestie eerder aan de orde is geweest bij de Huurcommissie moet verhuurder €1750,00 leges betalen. De huurder krijgt het betaalde legesvoorschot (€25,00) terug.


Naschrift: Het betreft hier een willekeurige greep uit het archief van de Huurcommissie.  De volledige uitspraken zijn te raadplegen via het portaal van de Huurcommissie. Ga hiervoor naar https://portaal.huurcommissie.nl/p/uitspraken